O Roverway

Roverway je akce pro rovery a rangers (16-22 let) z celé Evropy pořádaná jednou ze členských organizací evropského regionu WOSM či WAGGGS. Po dobu několika let se konala jednou za 3 roky, přičemž tuto posloupnost narušila až pandemie COVID-19.

Teď se tedy Roverway vrací do skautského kalendáře po 6 letech přičemž ta poslední se konala v roce 2018 v Nizozemsku. Vedle světových jamboree, které se konají už po desetiletí tak Roverway patří k těm mladším akcím, první ročník se konal v roce 2003 v Portugalsku.

Paths/camp

Roverway bývá spojována s dvěma elementy, které ji dělají jedinečnou. Jedná se o dvě části programu, cestu/path a tábor/camp. V rámci cesty si roveři a rangers volí program dle svých preferencí od vyloženě akčních, outdoorových cest, po práci v komunitě nebo přípravu kulturních akcí. V rámci druhé části je pak na výběr z velkého množství doprovodných aktivit, volitelných programů, workshopů, koncertů a dalších.

Přihlaš se se svojí patrolou na Roverway!
Přihlašování proběhne v září 2024